چند نکته در انتخاب تلویزیون HDTV

چند نکته در انتخاب تلویزیون HDTV

تاریخ انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۵

لازم است پیش از خرید تلویزیون HDTV نکاتی را بدانیم تا بتوانیم بهترین گزینه را انتخاب کنیم.


در گام اول باید ببینیم چه تلویزیونی مناسب محیط منزل و یا محل کارمان است. به همین منظور قبل از هر اقدامی باید فاصله محل نشیمن تا محل قرارگیری تلویزیون را اندازه گیری کنیم تا ببینیم اندازه مناسب تلویزیونی که میخواهیم خریداری کنیم چقدر باید باشد.
به عنوان مثال اگر قرار است محل قرارگیری تلویزیون با محل استقرار شما برای تماشای آن 2 متر باشد، مناسب ترین اندازه تلویزیون برای شما، 50 اینچ است. دورتر و نزدیکتر شدن شما به محل قرارگیری تلویزیون ، نسبت مستقیمی با تغییر سایز تلویزیون خواهد داشت. برای اینکه بتوانید به راحتی اندازه تلویزیون متناسب با محل زندگیتان را پیدا کنید ، به لینک زیر بروید.
در مرحله بعد توصیه میکنیم نوع تلویزیون مدنظرتان را متناسب با کاربری آن انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد خرید تلویزیونی برای مصارف خانگی و داعم را دارید توصیه میکنیم به سراغ انواع LED آن بروید چراکه مصرف انرژی کمتری دارند. و بر عکس اگر به فکر خرید تلویزیونی برای مصارف اداری و مقطعی هستید، انواع پلاسما گزینه های مناسب تری خواهند بود. اما این به آن معنا نیست که نمی شود در منزل از تلویزیون پلاسما استفاده کرد. صرفا توصیه ایست برای صرفه جویی در مصرف انرژی. اگرچه باید این را هم اضافه کنیم که در برخی موارد تلویزیون های پلاسما تصاویری بمراتب باکیفیت تر از نمونه های هم رده LED خود دارند.
در زمینه بخش بندی امکانات تلویزیون های HDTV این را هم باید اضافه کنیم که با توجه به سطح نیازتان میتوانید کالایی با امکانات متنوع تهیه کنید. تلویزیون های هوشمند، 3 بعدی و منحنی و یا ترکیبی از دو یا 3 ویژگی با هم ، گزینه های پیش رویتان هستند که بسته به نیاز فعلی یا آتی میتوانید یکی از آن هارا انتخاب کنید. این را فراموش نکنید که بازه زمانی خرید یک دستگاه تلویزیون تا تلویزیون بعدی چیزی حدود 5 تا 7 سال است، پس باید در انتخابتان همه جوانب را در نظر بگیرید. 
اما یکی از فاکتورهایی که برای اغلب افراد هنگام انتخاب تلویزیون الویت دارد، ظاهر و طراحی آن است. باید به شما بگوییم این کم اهمیت ترین فاکتور است. چراکه این روزها اغلب تولید کنندگان تلویزیون های HDTV برای رقابت  با همتایانشان، در تلاشند تا ظاهر محصولاتشان را خوش رنگ و رو نشان دهند. باریک بودن، قابی با حداقل حاشیه و پایه های خوش قواره المان هایی هستند که بیشتر چشم نوازند تا کاربردی. 
این را فراموش نکنید وقتی تلویزیون بیش از حد باریک شود، آن وقت فضای کافی برای دیگر قطعات باقی نمی‌ماند. تقریبا تمام تلویزیون‌های بسیار باریک دنیا فاقد اسپیکر با صدای خروجی مناسب هستند و کاربر می‌بایست یک سینمای خانگی جداگانه نیز به همراه تلویزیون خود خریداری کند تا صدای مناسبی را تجربه کند. در نهایت شکل ظاهر و زیبایی تلویزیون اهمیت دارد اما آنچه که از همه چیز مهم‌تر است، کیفیت تصویر تلویزیون است.
ونکته آخر این که اگر قصد دارید چندین ابزار مثل ایکس باکس، پخش کننده HD، گوگل تی وی و دستگاه های دیگر را به یک تلویزیون متصل کنید سعی کنید، به دنبال تلویزیونی باشید که دارای چندین ورودی HDMI باشد. این روزها ورودی HDMI از هر درگاه ورودی خروجی دیگری پر اهمیت تر است.